Ako funguje ventilátor

Na akom princípe funguje krbový ventilátor

Krbový ventilátor funguje na princípe rozdielu teplôt vo vrchnej a spodnej časti ventilátora. Spodná časť ventilátora sa ohrieva od teplého podkladu a vrchná je chladnejšia. Celý ventilátor je vyrobený s hliníka a veľmi dobre vodí teplý vzduch. Medzi vrchnou a spodnou časťou ventilátora sa nachádza článok, ktorý na základe rozdielnych teplôt vytvára drobný elektrický prúd a ten poháňa motorček ventilátora.

Ventilátor sa po nahriatí na štartovaciu teplotu sám zapne a po dohorení paliva sa sám aj prestane točiť. Nepotrebuje žiadnu obsluhu len správne umiestnenie na vo vrchnej  teplej časti vašej piecky, kachiel alebo kozubu.

Ventilátor funguje bez pripojenia na elektrickú sieť !!! 

Naše ventilátory fungujú na rôznych štartovacích teplotách. Presné teploty si môžete pozrieť v popise jednotlivých produktov prípadne porovnať v komplexnej tabuľke. 

Štandardná a správna teplota spaľovanie je medzi 200°C až 300°C preto nemusíte mať obavu s toho či Vám ventilátor bude fungovať.

Dôležitým aspektom je správne osadenie ventilátora nie pre komínovú rúru ale vždy vedľa nej aby ventilátor mohol nasávať chladný vzduch a tým chladiť svoju vrchnú časť.

Ako podrobne vyzerá ventilátor na Váš krb alebo  kachle